Girişimciler için Pazarlama Stratejileri

Bazen çevrimiçi pazarlama, en fazla sayıda müşteriye ulaşmak için bir yarış gibi gelebilir. İşletmeler, nihai hedefi ürünlerini satma ve hizmetlerini sunma hedefiyle rekabeti yenmek için sürekli mücadeleyi böyle görüyor. Peki girişimciler ne yapar? Bu gün ve dijital medya ve anlık tatmin çağında kendilerine sunulan en iyi aracı kullanıyorlar. Bu araç mı? Elbette web siteleri. Yaratıcı web sitesi pazarlama stratejilerini kullanmak, web sitenizi tanıtmanıza ve trafiğini artırmanıza yardımcı olur. Bunun iyi bir strateji olduğu gerçeğini kimse sorgulamayacak. Çoğu (hepsi olmasa da) işletmeler çevrimiçi olurken, kimse geride kalmak istemez. İyi haber şu ki, web sitenizin trafiğini ve satışlarını artırmaya yardımcı olacak etkili yöntemler var.

SEO Senin Arkadaşın

Elbette, SEO’yu gerçekten yaratıcı bir şey olarak görmeyenler var. Ancak gerçekte SEO, var olan en yaratıcı web sitesi pazarlama stratejilerinden biridir. Pek çok kişinin beklediğinin aksine, bir web sitesi için arama motoru optimizasyonunun kullanımı gerçekten verilmiş bir şey değildir. Gerçek şu ki, kendi web sitelerine sahip çoğu küçük işletme SEO’yu hemen kullanmayacaktır. Bunun nedeni, işletme sahiplerinin SEO ve ne işe yaradığına ilişkin genel farkındalık eksikliğinden kaynaklanmaktadır. SEO harikalar yaratabilir. Potansiyel müşteri olan kullanıcıların web sitenizi bulmasını çok daha kolay hale getirir.

Öncelikle, temel bilgileri öğrenin ve ilerlemenizi nasıl ölçebileceğinizi öğrenin. Anahtar kelimelerinizden hangilerinin en fazla trafiği sağladığını bulun. Son olarak, onlar üzerinde uygun araştırmalar yaparak hedef kitlenizi ve müşterilerinizi tanıyın. Hangi anahtar kelimelere yanıt veriyorlar?

İyi bir pazarlamacının başlıca amaçlarından biri, potansiyel müşterilerin iletişim bilgilerini almaktır. Ama gönüllü olarak onlardan almak istiyorsun. Bunu yapmanın ideal ve doğru yolu budur. Size bilgilerini isteyerek vermeyen kişilerin bir e-posta listesini satın alırsanız, pazarlama stratejilerinizin birçok alanında geri tepme olabilir. Öyleyse neden yararlı ve insanların iletişim bilgilerini alma yolunuz olarak hizmet eden çevrimiçi bir araç oluşturmuyorsunuz?

Facebook Gruplarına Katılın

Hedef kitlenize ulaşmak ve onlarla bağlantı kurmak istiyorsunuz. Ama bunu yapmak için önce onları bulmalısın. Nerede olabilirler? Potansiyel müşteriler genellikle çevrimiçi olarak nerede takılır? Elbette Facebook veya Facebook gruplarında

Facebook gruplarının en güzel yanı, aklınıza gelebilecek hemen hemen her konu için bir tane olmasıdır. Yapmanız gereken tek şey, aradığınız şeye bağlı olarak bir veya birkaçına katılmaktır.

Sadece soruyu cevaplamakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizi tanıtabilirsiniz. Daha fazla cevap ve aydınlanma için onları basitçe ona yönlendirin. Bu gruplar veya forumlar Google’daki en iyi sonuçlar arasındaysa, bu, web siteniz için artan trafik anlamına gelir. Basit, ancak girişimciler için daha yaratıcı web sitesi pazarlama stratejilerinden biri. Yaratıcı web sitesi pazarlama stratejileri planlarken ana hedeflerinizden biri bu olmalıdır. Neden farklı kılmak için web sitenize bazı etkileşimli içerik eklemiyorsunuz? Hedef kitlenizle bağlantı kurarken yaratıcı web sitesi pazarlama stratejilerinize eklersiniz.

Harika Web Sitesi İçeriği Oluşturun

Muhtemelen bunu er ya da geç burada görmeyi bekliyordunuz. İşte burada. Harika web sitesi içeriği oluşturmak, gerçekten de girişimciler için en iyi yaratıcı web sitesi pazarlama stratejilerinden biridir. Harika içerik, harika bir web sitesinin temellerinden biri olduğunda nasıl olmaz? Aynı şey web sitesi pazarlaması için de geçerli. Web sitesi içeriği oluştururken, özellikle yazılı içerik söz konusu olduğunda büyük özen gösterilmelidir.
Dürüst olmak gerekirse, sadece birkaç web sitesinde harika yazılı içerik var. Pek çok şey sadece “tamam” olan içerikle geçiniyor ve siz bunu taklit etmek istemezsiniz. Web sitenizde olmasını istediğiniz şey, yalnızca insanların dikkatini çekmekle kalmayıp aynı zamanda harekete geçmelerini sağlayan bir kopyadır. İnsanları harekete geçirirseniz, içeriğinizin kazanan olduğunu bilirsiniz. Potansiyel bir müşteriyi ilk kez satın almaya teşvik etmesi gerekir.

  • Tıklama başına ödeme
  • Yatırımın Geri Dönüşü
  • Edinme Başına Tıklama
  • Sayfa Görünümü ve Tıklama Oranı

Harika içerik oluşturmak bir veya iki seferlik bir olay olamaz. Sürekli ve tutarlı bir şekilde üretmeniz gerekiyor. Her zaman web sitenizi gözden geçirin. Ancak bunu, hedef kitleniz aklınızda varken yapın. Gözlerini ne yakalayacak? Dikkatlerini ne tutacak? Onlara ne değer verecek? Onları kalmaya ve bir satın alma işlemi yapmaya ikna eden şey nedir? Tüm dikkatlerini çektiğinizde, gerçekten işe başlayabilirsiniz, yani, bir ürün veya hizmet olsun, onlara sunmanız gerekenleri satmaya başlayabilirsiniz.

EnglishGermanTurkish